“Yelkenli Turnalar” sergisi: Pervin Karslı’nın rengarenk dansı – Kültür sanatta son dakika haberleri

Trabzon’un renkli paletinden çıkıp Türk görsel sanatlar sahnesinde kendine sağlam bir yer edinen Pervin Karslı, “Seyri Turnalar” isimli yeni sergisiyle sanatseverleri büyülemeye devam ediyor. 16 Nisan’da Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde kapılarını açan sergi, Karslı’nın doğadan aldığı ilhamı ve turnaların zarif dansını tuvale ustalıkla yansıtıyor.

Yayınlanma: 17.04.2024 – 14.48

Abo Ol

Google Haberleri

1977 yılında Yomra’da doğan ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olan Karslı, bir yandan görsel sanatlar öğretmeni olarak çalışırken bir yandan da atölyesinde yaratıcı çalışmalarına devam ediyor. Çok sayıda kişisel ve karma sergi açan sanatçı, bu kez turnaların estetik güzelliğini ve doğanın canlı renklerini soyut bir yorumla kamuoyunun beğenisine sunuyor.

Açılışta sanat dünyasının yanı sıra Cumhuriyet gazetesi yazarlarından Mustafa Balbay gibi önemli isimler de hazır bulundu. Balbay konuşmasında sanat ve cumhuriyet değerlerinin kadın sanatçılar tarafından daha da yüceltileceğini vurguladı.

Karslı’nın çalışmaları Art Ankara Çağdaş Sanat Fuarı ve Artcontact İstanbul gibi önemli etkinliklerde sergilendi ve kamuoyunun büyük beğenisini kazandı. “Gezinen Turnalar” sergisi sanatçının doğaya olan duyarlılığını ve renklerle oynama yeteneğini bir kez daha ortaya koyuyor. Sergi, 25 Nisan’a kadar Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde ziyaretçilerini bekliyor.

Cumhuriyet Tatil otel rezervasyonu

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber