Eşini intihara iten sanığa 8 yıl hapis!

Tutuklu sanık, Bakırköy 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya katıldı. Musa Adıyaman taşıma sırasında ölenler Hilal AdıyamanTarafların annesi ve avukatları da hazır bulundu. Adli Tıp Kurumu, Hilal Adıyaman’ın solak olduğunu ve sağ elinde silah olduğu için intihar etmiş olamayacağını belirttikten sonra maktulün hangi elini kullandığına ilişkin rapor hazırladı. Sonuç olarak raporda, mağdurun baskın elinin sağ el mi yoksa sol el mi olduğunun tespitinin mümkün olmadığı belirtiliyor.

Konuyla ilgili mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, Musa Adıyaman’ın ‘Güç kullanarak veya tehdit kullanarak insanları intihara teşvik etmek“Suçtan beraatını isterken”ruhsatsız silah bulundurmak‘İşlediği suçtan dolayı cezalandırılmasını istedi.

annem konuşma hakkını verdi Gülbahar Yıldırım Görüşü kabul etmediğini belirterek, “Kızım silah kullanmayı bilmiyordu. Evde silahla ne yapıyorsun? Sanığın cezalandırılmasını talep ediyorum” dedi.

Suçlamaları kabul etmeyen Musa Adıyaman da tahliye ve beraat talebinde bulundu.

Jüri heyeti Musa Adıyaman’dır. “İntihara sürükleniyor”‘ suçundan 6 yıl hapis cezasına çarptırılırkenruhsatsız silah bulundurmak‘ suçundan 2 yıl hapis ve 4 bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

SUÇLAMADAN

Bakırköy Savcılığı’nın hazırladığı iddianamede, şüpheli Musa Adıyaman’ın boşanmak istediği eşi Hilal Adıyaman’ı cebir ve tehdit kullanarak intihara zorladığı belirtiliyor. İddianamede şüpheli Musa Adıyaman “Zor kullanarak veya tehditle eşini intihara zorlamak”‘ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber