Slovakya Başbakanı Fico'ya suikast: Korkular bitti

Bu haberin ilk yayınlandığı dil İngilizcedir.

Başbakan Fico'nun Cuma günü iki saatlik bir ameliyat geçirdiği ve hâlâ başkent Bratislava'daki hastaneye nakledilecek kadar iyi olmadığı bildirildi.

REKLAM

Slovak Savunma Bakanı Robert Kalinak, suikasta uğrayan Başbakan Robert Fico'nun durumunun “ciddi” olmaya devam ettiğini, ancak en büyük korkuların “bizden uzakta” olduğunu söyledi.

59 yaşındaki Başbakan Fico, Çarşamba günü eski bir kömür madeni kasabası olan Handlova'da hükümet toplantısı sonrasında destekçilerini selamlarken karnından vuruldu.

Slovakya Savunma Bakanı Robert Kalinak Pazar günü Fico'nun tedavi gördüğü hastanenin önünde gazetecilere verdiği demeçte, “En azından şimdilik korktuğumuz en kötü şeyin sona erdiğini düşünüyorum” dedi.

Bakan Kalinak, “Ancak durumu ciddi olmaya devam ediyor” diye ekledi.

Bakanlar, Fico'nun kurşun yaralarındaki ölü dokuyu çıkarmak için Cuma günü iki saatlik bir ameliyat geçirdiğini ve henüz başkent Bratislava'daki hastaneye kaldırılacak kadar iyi olmadığını söyledi.

Başbakan Fico'ya suikast girişiminde bulunmakla suçlanan şüpheli, kaçabileceği gerekçesiyle savcılık kararıyla cezaevinde kaldı. Şüphelinin bu karara itiraz edebileceği belirtildi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş