İsrail İran’a tepki gösterecek mi? Savaş Kabinesi’nin gündemdeki açıklaması: “Açık ve etkili yanıt verilmesine karar verilmiştir”

İsrail televizyonu Kanal 12, herhangi bir kaynak belirtmeden, Tel Aviv yönetiminin İran’ın hava saldırısına verilecek yanıta karar verdiğini bildirdi.

Raporda, Savaş Kabinesi’nin İran’ın saldırısına “açık ve etkili” yanıt verme kararı aldığı, İsrail’in tepkisinin “İran ölçeğinde bir saldırının tepkisiz kalmayacağı” mesajını vermek amaçlı olduğu belirtildi.

İsrail’in İran’a vereceği “tepkinin” bölgesel bir savaşa ya da İran saldırısına karşı yardım eden koalisyonun dağılmasına yol açmasını istemediği, İsrail’in eylemlerini ABD ile koordine etmeyi planladığı haberlerde yer alıyor.

“ACI MİSİLLEME SALDIRISI”

Haberde, Savaş Kabinesi’nin yarın yeniden toplanacağı duyuruldu. Kanal 12 daha önceki bir raporunda, İran’ın saldırısına yanıt olarak Savaş Kabinesi toplantısında çeşitli seçeneklerin tartışıldığını ve bu seçeneklerin her birinin “İran’a karşı acı verici bir misilleme” olduğunu belirtmişti.

İRAN-İSRAİL GERİLİMİ

İsrail, 1 Nisan’da Şam’daki İran konsolosluğu binasına hava saldırısı düzenledi ve saldırıda İran Devrim Muhafızları Ordusu’ndan 2’si general olmak üzere 7 kişi hayatını kaybetti.

İran, İsrail konsolosluğuna yapılan saldırının kendi topraklarına saldırı anlamına geldiğini ve misilleme yapacağını açıklamıştı.

AA-20240413-34263025-34263019-TEL_AVIV_SEMALARINDA_YER_YER_PATLAMALAR_GORULDU

İsrail de İran’ın saldırılarına karşılık vereceğini duyurdu.

İran, 13 Nisan’da yüzlerce kamikaze insansız hava aracı, balistik ve seyir füzeleriyle İsrail’e saldırı düzenledi ve bazı askeri hedeflerin vurulduğunu duyurdu.

AA-20240413-34263124-34263123-KUDUS_SEMALARINDA_YER_YER_PATLAMALAR_GORULDU
İsrail, saldırıların çoğunun hava savunma sistemleri tarafından engellendiğini ancak bir füzenin güneydeki bir askeri üsse isabet ettiğini söyledi. (AA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
29 kişinin hayatını kaybettiği Beşiktaş gece kulübü yangınıyla ilgili yeni detaylar!  İtfaiye raporu hazırlandı29 kişinin hayatını kaybettiği Beşiktaş gece kulübü yangınıyla ilgili yeni detaylar! İtfaiye raporu hazırlandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Al Sani ile telefonda görüştüCumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Al Sani ile telefonda görüştü
İlk açıklama Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'den geldi: Sanki tek sorumlu benmişim gibi gösterildi.İlk açıklama Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’den geldi: Sanki tek sorumlu benmişim gibi gösterildi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber