Financial Times’tan İmamoğlu’ndan etkileyici analiz: Masasında hem Nutuk hem de Kur’an var

Dünyaca ünlü İngiliz yayın organı Financial Times’ta Ekrem İmamoğlu yer aldı. İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından dua ettiği anlar Financial Times’ın dikkatini çekti. Haberlerde Ekrem İmamoğlu’nun Türkiye’deki muhalefet için hayati öneme sahip olduğu vurgulanırken, İmamoğlu “karizmatik ve daha yumuşak dindar bir insan” olarak nitelendirildi.

“MASADA HEM KONUŞ HEM KURAN VAR”

Haberde ayrıca İmamoğlu’nun mizacının laik ideolojiye dayanan CHP dışından da oy almasına olanak sağladığı belirtildi. İmamoğlu’nun Financial Times’a yaptığı açıklamada, “Gerçekten Türkiye Cumhuriyeti’nin laik, demokratik bir düzen içinde ve bu çeşitlilikle yüzyıllarca var olmasını istiyorum” açıklamasına atıfta bulunan gazete, İmamoğlu için şunları söyledi: “Atatürk’ün önemli bir konuşması olan Nutuk, ve Kur’an masasının üzerinde sergileniyor.” espriler kullanıldı.

Ekran görüntüsü_4

İMAMOĞLU ERDOĞAN’IN EN ÖNEMLİ YARIŞMASI

Haberde, 52 yaşındaki İmamoğlu’nun son seçimi kazanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en büyük rakibi olduğu belirtildi.

6666

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İstanbul'daki İsrail protestosunda tutuklandılar!  Bakan Yerlikaya'nın açıklaması: İstanbul’daki İsrail protestosunda tutuklandılar! Bakan Yerlikaya’dan açıklama: “2 polis açığa alındı”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Cumhurbaşkanı ile görüştüCumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Cumhurbaşkanı ile görüştü
Demir profil keserken spiral makinesine sıkıştı.Demir profil keserken spiral makinesine sıkıştı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber