ABD Senatosu, F-16’ların Türkiye’ye satışını yasaklayan yasa tasarısını oyladı: Sonuç belli!

Bu nedenle Paul’ün tek başına önerdiği, ABD F-16’larının Türkiye’ye satışının engellenmesi yönündeki girişim Senato’da açık farkla reddedildi.

Türkiye’ye F-16 SATIŞI

26 Ocak’ta ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’ye 40 adet F-16 savaş uçağı satışı ve mevcut F-16’ların modernizasyonu konusunda Kongre’ye resmi bildirimde bulundu.

Dışişleri Bakanlığı’nın Kongre’ye gönderdiği resmi tebliğin ardından başlayan 15 günlük inceleme ve itiraz sürecinde, yalnızca Kentucky Senatörü Rand Paul’un Senato’ya sunduğu itiraz ve yasa tasarısı gündeme geldi. Söz konusu tasarı Senato Dış İlişkiler Komisyonu’na sevk edildi, burada 15 gün içinde tasarıya herhangi bir itiraz gelmedi.

ABD yönetimi geçtiğimiz günlerde F-16’ların Türkiye’ye satışına ilişkin kabul ve teklif mektuplarını Ankara’ya gönderdi.

(AA)Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

ChefGPT
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Sevgili Murat gel güzel kardeşimSevgili Murat gel güzel kardeşim
Bir şehir bu başkan adayından bahsediyor: Onun bir adı var ama kendisi yokBir şehir bu başkan adayından bahsediyor: Onun bir adı var ama kendisi yok
6 ilde 19 suçtan aranıyordu!  Yakalanmamak için bakın ne yaptı6 ilde 19 suçtan aranıyordu! Yakalanmamak için bakın ne yaptı

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber